Z dietą Dąbrowskiej, strukturalną, owocowo-warzywną

Diety uskuteczniane w domu nie zawsze mają szansę powodzenia w stosowaniu. Czasami brak silnej woli, powoduje, że łatwo z nich rezygnujemy, albo będąc na diecie jednocześnie łamiemy jej zasady. Zatem w odchudzaniu brakuje nam skuteczności, systematyczności i kontroli. Ta ostatnia może się źle kojarzyć, jednak na wczasach odchudzających dla aktywnych jak też dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić sposób jedzenia a nawet życia, znacznie łatwiej zachować zasady diety.

Po pierwsze liczy się wola kuracjusza. Decyzja o przejściu na dietę musi być świadoma, dobrowolna a dana osoba powinna się jej podporządkować i słuchać zaleceń dietetyków. Dzisiaj istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych diet. Stosują je ośrodki wczasowe z odchudzaniem jako sztandarowy punkt programu dla kuracjuszy walczących z nadwagą.

Turnusy z dietą Dukana– choć ma wielu przeciwników, są też zagorzali zwolennicy tego sposobu na odchudzanie. Na wczasy z dietą proteinową 1200kcal zapraszają ośrodki:
w Dusznikach Zdroju z aktwnością w postaci nordic walking, pilates, aerobikiem,
w Krościenku nad Dunajcem, Miłomłynie Zdroju

Pobyty odchudzające z dietą Dąbrowskiej– jest to kuracja warzywno- owocowa, uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod żywienia w walce z nadwagą, sama autorka diety – Ewa Dąbrowska prowadzi zajęcia na turnusach zdrowotno- odchudzających w Mielnie. Ponadto wczasy z dietą Dąbrowskiej można zaplanować w Kołobrzegu, Dźwirzynie w ośrodku Akces, w Żołyni niedaleko Łańcuta. Zapraszają także Władysławowo- ośrodek Altona, Lipnica Górna wczasy w „Pod Kamieniem”, pensjonat Krystyna w Rewie w województwie pomorskim

Wczasy z dietą strukturalną– produkty zalecane do spożywania dobiera się pod względem jak najmniejszej kaloryczności i jak największej zawartości witamin i przeciwutleniaczy. Zapewnia redukcję masy ciała jednocześnie odmładza i regeneruje organizm.

Szczególnie polecane ośrodki to San w Kołobrzegu, SPA Primavera w Jastrzębiej Górze, Afrodyta SPA w Ośnie Lubuskim, hotel Aquarius Spa nad morzem. Programy obejmują dietę 800 lub 1200 kcal zależnie od kondycji i planowanych efektów.