Wyjazdy odchudzające dla młodzieży i dzieci z opiekunem

Niektórym może się wydawać cokolwiek dziwna propozycja wczasów odchudzających dla dzieci. Jednak wiele rodziców nie wie jak pomóż swoim pociechom borykającym się z nadwagą. Czasami jest to również otyłość, jaka szczególnie doskwiera w wieku dojrzewania, gdy wszyscy koledzy i koleżanki z otoczenia są szczupli i nie mają problemów z kontaktami w grupie rówieśniczej. Niestety nadwaga może znacznie obniżać samoocenę tak w wieku młodzieńczym jak i dziecięcym, powoduje frustracje a z drugiej strony ciężko zmienić nawyki żywieniowe.

Wczasy rodzinne z odchudzaniem to propozycja dla osób, które chciałyby zrzucić razem nadprogramowe kilogramy. Turnusy dla dzieci z rodzicami, mogą być świetnym bodźcem do zapoczątkowania zmian, jakie wyjdą na dobre dla całej rodziny. Gdzie pojechać? Jakie wczasy wybierać? Na jak długo i za ile?

W Polsce jest wiele ośrodków w tym także sanatoryjnych gdzie wręcz leczy się otyłość dziecięcą. Zatem są to pobyty pod stałą opieką lekarską, z wykwalifikowanymi trenerami i fizjoterapeutami. Młody organizm nie może być narażony na drastyczne zmiany, które mogłyby wywołać niepożądane skutki. Odchudzanie na własną rękę, często kończy się niekorzystnymi zmianami hormonalnymi u dziewczynek, może powodować zaburzenia żołądkowe, a nie rzadko także problemy natury psychicznej jak bulimia czy anoreksja. Nie warto narażać dzieci na takie konsekwencje lepiej posłać je na turnus z dietą pod okiem opiekunów lub wyjechać wspólnie.

Całoroczną ofertę ma ośrodek sanatoryjny w Kudowie Zdroju. Przyjmuje kuracjuszy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziećmi opiekują się lekarze i dietetycy. Dieta zawsze dobierana jest indywidualnie. Prowadzi się zajęcia z gimnastyki ogólnej, korekcyjnej i relaksacyjnej. Kuracjusze korzystają z zajęć w terenie i w wodzie. Najlepiej planować pobyt dwutygodniowy na wczasach w górach lub nad morzem. Dobrze jest powtórzyć taki turnus jeśli nie chcemy w czasie nauki szkolnej to we ferie zimowe.

Gdzie poza Kudową Zdrój można pojechać z dzieckiem na wczasy odchudzające? Rodzinne turnusy w Jaworzu, Kołobrzegu, Bornem Sulinowie. Ponadto do wyboru mamy kolonie i obozy odchudzające dla dzieci z opiekunami. Wyjazd do polecanych ośrodków odchudzających to koszt na jedno dziecko ok. 700zł/tydzień.