Sanatoria dla dorosłych refundowane przez NFZ

Sanatorium z założenia jest miejscem regeneracji sił, poprawy zdrowia. To instytucja medyczna, lecząca w sposób naturalny stosując to co przyroda oferuje. Kuracje wodami mineralnymi, kąpiele w nich, masaże wykonywane z użyciem kosmetyków zawierających naturalne substancje i cała masa innych zabiegów. Leczyć może świeże powietrze jak i zajęcia rekreacyjne w terenie. Toteż w sanatorium można się również odchudzić.

Turnusy organizuje się całorocznie a program jest dopasowywany do pory roku, tak by każdy mógł z niego skorzystać. Pobyty odchudzające dla emerytów czy też wyjazdy dla osób z młodszych grup wiekowych, opierają się głównie na stosowaniu diet leczniczych i sporej dawce aktywności fizycznej. Sanatoria w Ciechocinku wychodzą z bardzo ciekawą propozycją dla kuracjuszy otyłych i tych co planują zrzucić tylko kilka kilogramów. Plan można dobrać do indywidualnych potrzeb i wraz z grupą uczestniczyć w zajęciach aerobiku wodnego, chodzić na codzienne spacery nordic walking, korzystać z siłowni. Baseny solankowe, dodatkowo wpływają korzystnie na problemy reumatyczne.

Osoby uczestniczące w turnusach mogą korzystać z opieki lekarskiej jak i pielęgniarskiej. Z kolei sanatorium w Polanicy Zdroju w województwie dolnośląskim oferuje pobyty kondycyjno- odchudzające. Co w ich ramach czeka na kuracjuszy? Przechodzą na specjalną dietę 1000 kalorii, biorą udział w zajęciach fitness, opieka lekarska gwarantuje obliczanie BMI, jak też procentowe badanie wartości tkanki tłuszczowej oraz mięśni. Dodatkowo wdraża się leczenie pitnymi wodami mineralnymi.

Ośrodki w Rabce Zdroju także są dobrze przygotowane na przyjęcie chcących odchudzać się kuracjuszy. Pod tym kątem specjalizują się głównie w leczeniu otyłości u dorosłych refundowanym przez NFZ. By móc pojechać na taki turnus należy posiadać wniosek na leczenie uzdrowiskowe wypisany przez lekarza rodzinnego lub specjalistę do konkretnej placówki. W ramach pobytu z odchudzaniem w Rabce Zdroju wczasowicze mogą korzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Sanatorium Dedal w Polańczyku natomiast można polecić osobom, chcącym usprawnić swoją przemianę materii. Leczy się tam także choroby towarzyszące często otyłości: cukrzycę i zaburzenia funkcjonowania tarczycy.