Czy warto? ile można schudnąć? co zabrać?

Odchudzanie to dla wielu osób temat, niemalże tabu. Przez wiele nieudanych prób osiągnięcia upragnionego celu, czyli wymarzonej sylwetki, zaczynamy myśleć, że jest to praktycznie niewykonalne. Żadna dieta nie poskutkowała, ćwiczenia też nie, zatem, co jeszcze można zrobić? A może warto pozbyć się nadmiarowych kilogramów inaczej; w grupie, po prostu na turnusie odchudzającym. Z pewnością warto spróbować, bo jest to połączenie wypoczynku z realnymi korzyściami. Jak można chudnąć przyjemnie na wakacjach?

Ćwicząc w basenie, chodząc na długie spacery w dobrym towarzystwie z kijami nordic walking, korzystając z treningów na Sali gimnastycznej pod okiem specjalistów. Samotna walka z nadwagą jest skazana na niepowodzenie z tego głównie względu, że brakuje nam motywacji, wsparcia i systematyczności. Ostatni warunek jest tak naprawdę najbardziej istotny. Jeśli nasza sylwetka ma się przeobrazić w miarę krótkim czasie, to na pewno regularne zajęcia ruchowe są podstawą. W połączeniu z dietą dają dobre efekty. Na wczasach dla odchudzających się można schudnąć zdrowo od 2 do maksymalnie 5 kilogramów. Zaleca się tygodniowo utratę kilograma z masy ciała. To najzdrowsze podejście. Wtedy organizm traci zbędne kilogramy bez ponadmiarowego wysiłku, dzieje się to w sposób bardzo naturalny i przede wszystkim zdrowy.

Wczasy dietetyczne na Mazurach albo w dobrze przygotowanych pod tym kątem ośrodkach nadmorskich, gwarantują i dobrą zabawę, i wypoczynek a zwłaszcza są obietnicą dokonania czegoś czego być może w domowym zaciszu nie udało się zrobić. Utrata kilogramów, cieszy każdego kto ma problem z nadwagą. Na urlopie z dietą, dzieje się to praktycznie bezwiednie. Dlaczego? Zajęcia są tak opracowywane, by były ciekawe dla kuracjuszy, dodatkowo wiele z nich to sama przyjemność. Ponadto za wczasami odchudzającymi przemawia fachowa obsługa.

Można brać udział w wykładach dietetycznych, przyjeżdżający są pod stałą opieką dietetyka i pielęgniarzy, stały pomiar ciśnienia, wagi określanie BMI to dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo zwłaszcza starszych wczasowiczów. Co zabrać na wczasy odchudzające?

Jeśli planuje wyjechać na turnus dla odchudzających zabierz ze sobą: wygodny dres do ćwiczeń, czapki z daszkiem, bawełniane koszulki z krótkim rękawem, kremy z filtrem, buty na salę i w teren, kurtkę na deszcz i wiatr oraz strój kąpielowy.